Sant’ Agostino jest firmą rodzinną, założoną w 1964 roku. Oferuje szeroki wachlarz produktów, od „kameralnych” serii świetnie pasujących do małych mieszkań, takich jak nowe kolekcje „Light” i „Play”, po serie doskonale sprawdzające się również w obiektach użyteczności publicznej i uniwersalne, jak słynna seria „Laser” czy jedna z nowszych, a od samego początku poszukiwana, kolekcja „Ferro”. Sant’ Agostino jest jednym z liderów w zakresie ciągłych poszukiwań i wdrażania nowych technologii. Fabryka ta, jako jedna z pierwszych, zastosowała technikę druku cyfrowego przy produkcji gresów ceramicznych. Druk cyfrowy daje możliwość odtwarzania wysokiej jakości grafiki a tym samym otwiera zupełnie nowe horyzonty w projektowaniu i produkcji powierzchni wyrobów ceramicznych. System ten pozwala osiągnąć nieskończoną ilość wariantów graficznych na ten sam temat i tym samym pozwolił przezwyciężyć typową tradycyjną technikę produkcji opierającą się na zasadzie powtórzenia. Technika cyfrowa to również „kolor nieograniczony”, ogromny krok w zakresie odwzorowania barw ponieważ daje możliwość odtwarzania dowolnych odcieni i tonów. Tradycyjne metody produkcji ograniczały również obszar pokrywania powierzchni wzorem. Druk cyfrowy umożliwia nie tylko drukowanie „od krawędzi do krawędzi” ale przede wszystkim daje niesamowite rezultaty w zakresie odwzorowania motywu i powoduje efekt przestrzenności. Przykładem jest jedna z piękniejszych kolekcji kamiennopodobnych „I Marmi Italiani”, do złudzenia imitujących marmury i trawertyn. Niewątpliwie jednym z najgłośniejszych wydarzeń na tegorocznych targach ceramiki w Bolonii, była prezentacja kolekcji światowej sławy projektanta Filipa Starcka. Jest to jego pierwsze doświadczenie projektowe w dziedzinie ceramiki i warto podkreślić, że spośród dziesiątek fabryk ceramicznych, Starck wybrał do współpracy właśnie Sant’Agostino.Fumino jest bezpośrednim dystrybutorem w regionie łódzkim. 

W celu zapoznania się z pełną ofertą prosimy odwiedzić stronę producenta: www.ceramicasantagostino.it

 

Sant'Agostino - Digitalart MIX dostępne

Sant'Agostino - Digitalart Ecru dostępne

Sant'Agostino - Ferro White dostępne

Sant'Agostino - Marfil Avorio dostępne

Sant'Agostino - Blendart Natural 15x120

Sant'Agostino - Junglelux

Sant'Agostino - Junglelux

Sant'Agostino Flexible Architecture

Sant'Agostino Flexible Architecture

Sant'Agostino Junglelux Brown

Sant'Agostino - Ferro Corten

Sant'Agostino Play

Sant'Agostino Italian Dream

Sant'Agostino Italian Dream

Sant'Agostino Light

Sant'Agostino Light

Sant'Agostino Abita

Sant'Agostino Abita

Fumino

Lipowa 77
90-568 Łódź
tel 42 637 37 67
fax 42 637 07 21
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy:
pn - pt : 9:00 - 17:00
sob: 9:00 - 14:00

Fumino Bis

Północna 34
91-425 Łódź
tel 42 633 87 02
fax 42 639 80 59
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy:
pn - pt : 9:00 - 17:00
sob: 9:00 - 14:00

Opracowanie strony: C13 Architektura Stosowana